Jedno je jasné – šťastní lidé nemají potřebu hledat štěstí a truchlit po něm. Tito lidé profitují ze způsobu svého života, a ti, kteří se necítí šťastní, vše svádějí na osud. Ale proč, když se svým životem můžete mnohé udělat? Pokud se cítíte nešťastní, věřte, že z této začarované stavebnice jednoho dne najdete svůj poslední ztracený dílek a vše do sebe hezky a konečně zapadne. Pokud pravidelně teskníte a připouštíte si, jak moc jste nešťastní, vaše psychika začne pomalu strádat a štěstí jednoduše nepřijde. Začněte u sebe, vzbuďte se, protože štěstí závisí na způsobu života, který žijete. Jaké věci prozradí chronicky nešťastného člověka? Dávejte si na ně pozor.

Depresivní myšlenky, které vás brzdí

Depresivní, negativní a špatné – tak lze definovat myšlenky nešťastného člověka. Často se totiž stává, že pokud máte nějaké sny či ambice, všeho se vzdáte, protože to prostě nemá smysl. Nač dávat šanci něčemu, co stejně nedopadne dobře? Zrazováním se ale ničeho nedocílíte! Budete smutní, depresivní a nanejvýš limitováni. Možná jste již slyšeli nebo četli, co kdysi prohlásil Marcus Aurelius:

“Štěstí v našem životě závisí na druhu myšlenek.”

Lze tedy říci, že temná mysl není a nebude schopna řešit potíže efektivní cestou. Otevřete se sami sobě, buďte uvolněnější, život je sice takový, jaký si ho uděláme, ale ve skutečnosti není zase tak špatný.

Jste ke své osobě velmi kritičtí

Ach jo, zase jsem jak pitomec, jsem prostě ubohý člověk, na kterého se neustále vše sype. Tak přesně takto vypadá nezdravá sebekritika a minimální sebeláska. Nesmíte se tak kritizovat, usmiřte se sami se sebou, je to důležité. Ne nadarmo se říká, že štěstí přichází za ruku se sebevědomím. Nelze být šťastným člověkem, pokud se nebudete mít rádi. Vše lze jednoduše změnit. Nejste spokojeni v zaměstnání? Změňte jej, naučte se něco nového, udělejte něco se svým tělem či cokoli jiného, po čem se budete cítit lépe.

Co si ale pomyslí ostatní kolem mě?

Je ale opravdu složité být šťastný, pokud neustále hledíme na to, co si o nás asi řeknou lidé kolem. Je třeba si uvědomit, že jejich názory jsou pouze jejich, ale ne vaše. Vy také máte o okolních lidech určité mínění či názory, každý v sobě nějaký tvoří. Jednoduše řečeno – nesmíte se dívat na ostatní a domýšlet si, co by si o vás mohli říct. Svůj život si plánujete a organizujete sami, nikoli ostatní lidé. Takže pokud vám někdo mluví do života nebo jste slyšeli, že o vás někdo negativně mluví, nevšímejte si toho, nechtějte nic takového poslouchat, buďte sebevědomí a nedovolte, aby se k vám pomluvy dostaly a už vůbec ne, aby vás nějak ovlivnily.

Nesnažte se na všem lpět

Nedodělaná práce, dnes jsme si nestihl/a pohrát se svými dětmi, smutné vzpomínky, nedokončené úkoly a další a další. Vše musíte mít tak, jak si naplánujete, a docílit toho se snažíte do morku kosti, jinak vás to ubíjí, vy si to vyčítáte a klidně i špatně spíte? Chyba – upusťte od všeho, jste jen lidé, kteří se potřebují nad mnoha věcmi přenést, aby zvýšili pocit svého štěstí. Zavřete dveře za minulostí a otevřete ty druhé dveře, kterými proudí nové a hezké věci. Netrapte se nad tím, že si párkrát nestihnete pohrát s dětmi. Pamatujte si, že i nuda je pro děti důležitá. Jsme jen lidé a potřebujeme být šťastní, veselí a plní elánu, ale s tím, co je výše zmíněno, to opravdu nepůjde.

 

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí problematiky a veřejně dostupných informačních zdrojů.