Zamýšleli jste se někdy nad tím, že životní cestičky každého z nás jsou vlastně vzájemně protkané a vše se vším souvisí? O tom v podstatě hovoří i sama synchronicita, kdy se jedná o jevy nevysvětlitelné, které přichází z čista jasna. Každý z nás se s nimi alespoň jednou setkal. Může jít například o telefonát po několika letech odloučení, zrovna v momentu, kdy na dotyčného myslíte. Kdysi dávno někdo řekl, že náhody prostě neexistují a vše má nějaký smysl. Je tomu skutečně tak?

Co je to synchronicita a proč ji tolik lidí stále popírá?

Pojem synchronicita popsal již před lety psychoanalytik C. G. Jung. Dle něj se jedná o souběh neočekávaných událostí, které do života přichází jako blesk z čistého nebe. A mají jistou souvislost s tím, co aktuálně prožíváte nebo nač myslíte. Lidským rozumem nejsou tyto okamžiky vysvětlitelné, a tak stále zůstávají velkou záhadou. Jisté teorie praví, že právě svými myšlenkami můžete do svého života přivolat jakéhokoliv člověka nebo situaci. Máte například pocit, že jste svého partnera potkali náhodou? Možná v tom má prsty jakýsi „vyšší princip“ a prostě jste se potkat měli či jste si natolik přáli nový vztah, že vám byl umožněn. Protože je ale lidská bytost ze své podstaty vychovávaná v racionalitě, snaží se synchronicitu vysvětlit po svém. Proto je mezi námi stále dost pochybovačů.

Některé události nejsou lidským rozumem vysvětlitelné

Když na věc nahlédneme z obecného hlediska, můžeme říct, že vlastně žijeme v poněkud materiálním světě. V něm je duchovní sféra značně upozaďována a kdo věří na osud, či věci mezi nebem a zemí, je vlastně podle ostatních divný. Naštěstí se lidé opět k duchovnu s postupem doby navrací. Snaží se pochopit sami sebe a okolní dění. Synchronicitu tedy můžete začít vnímat pouze tehdy, když se zcela otevřete všemu, co přichází. Nepokoušejte se náhle vzniklé situace rozumově vysvětlit, beztak nedojdete výsledku. Prostě je prociťte a nechte jim volný průchod. Jakmile se s nimi smíříte, začne vše kolem vás zapadat jako dílky do puzzle. A to je život…

V rámci synchronicity je vhodné naslouchat svému šestému smyslu

Šestý smysl neboli intuici má každý člověk. Jeden ji má vyvinutou více, druhý méně. Na jejím prohloubení však můžete systematicky pracovat. I to je jeden z kroků, který je vhodné učinit, pokud chcete dojít k pochopení synchronicity. Začnete vnímat podprahově i to, co jste dříve nikdy neviděli a necítili. Možná se vám v tom momentu začnou dít nevysvětlitelné věci, nemusíte se jich však bát. Vše je tak, jak má být. Lidé, kteří z vašeho života mají odejít, odejdou. Ti, kteří vás něco mají naučit, přijdou nečekaně a budou vašimi duchovními guru. Cítíte v duši klid a mír? Potom jste na správné cestě a pochopili jste soulad událostí ve svém životě. Bránit se synchronicitě totiž nemá smysl, způsobíte si tak spíš trápení.

Synchronní události v životě neobohacují jen duchovní svět, mohou pomoci k růstu v jakékoliv oblasti

Když pochopíte, proč se vám jisté věci dějí, můžete se duchovně posunout o nevídaný kus kupředu. Budete vždy krůček před ostatními, což má jisté výhody. Začněte si pěstovat nadhled a v případě, že uchopíte životní šance (které dozajista přijdou) správným způsobem, můžete si začít plnit sny. Dojdete pokroku nejen z hlediska duchovního, ale i profesního či vztahového. Nic není nepřekonatelné, stačí jen pochopit sám sebe, a to, co vám život přináší. Jakmile byste se synchronicitě bránili a uzavřeli se před ní, budete před sebou tlačit ohromný „balvan“, přes který bude těžké přejít. A přicházet budou opakovaně zejména náročné momenty, které se stanou lekcemi (dokud nepochopíte jejich význam).

Vystupte z kruhu a jděte na cestě dál

Je to tedy velmi jednoduché. Udržte si pozitivní myšlení, otevřete se situacím a okamžikům, které přichází, nebraňte se ničemu. Všechno má svůj řád, posloupnost a nic se nedá uspěchat ani vynutit. Pochopili jste tu skládanku? Pak si užívejte tu překypující radost a štěstí, které vás obklopí jako hřejivá náruč slunečních paprsků.

Autorka se tématem dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých zkušeností.