Ženy dnes plní mnoho funkcí v životě a není to jen role matky a manželky. Jsou nezávislé, mají svůj názor, a co víc, chtějí být dokonalé. Plastické operace jim v tomto ohledu mohou hodně pomoci, a to nejen po estetické stránce. A není to jen o zvětšení poprsí. Každopádně výsledek plastické operace je pro každou ženu specifický a individuální. Z 95 % jsou ale ženy s výsledkem spokojeny.

Plastická operace pro všechny

Asi jen málokdo ví, že první zákrok v oblasti plastické chirurgie byl proveden již v roce 1814 v Londýně. Operace byla úspěšná a je třeba říci, že na tehdejší dobu to byl úctyhodný výkon lékaře. Za poslední dvě století samozřejmě medicína udělala ohromný kus práce a ušla značnou cestu, než se dostala tam, kde je nyní. Dokonce lze takový zákrok provést i bezbolestně a lidé začínají plastické chirurgii věřit.

Asi největším přínosem plastické chirurgie je bezesporu možnost zbavit se vážných vrozených či získaných tělesných vad. Ty jsou velmi častou příčinou negativního dopadu na duševní zdraví člověka. Velmi častým případem je například rozštěp rtu nebo jakékoliv poranění po dopravních nehodách.

Ovšem dnes je plastická chirurgie také velkým pomocníkem pro estetiku a krásu především ženského těla. Jsou to nejrůznější změny, které souvisejí s věkem, ale jsou to také změny, které vyžadují formování postavy, například po porodu. A že moderní plastická chirurgie dokáže zázraky, vědí všichni. Plastická operace dokáže odstranit nejen tukové zásoby a křečové žíly, ale pomáhá také člověku zvednout sebevědomí a zbavit se nepříjemných komplexů.

Riziko

Samozřejmě, že i plastika má určitá rizika, která jsou nutná prodiskutovat s lékařem ještě před samotným zákrokem. Výběr kvalifikovaného plastického chirurga s certifikací a provedení operace v akreditovaném zařízení výrazně snižuje pravděpodobnost, že se během nebo po zákroku něco pokazí. Mezi nejčastější potíže patří především odmítnutí implantátu, záněty nejrůznějšího charakteru a špatné hojení jizev a ran. Velice důležitým faktorem pro zákrok plastického chirurga je alergická reakce na některou složku. Alergická reakce může způsobit opravdu nepříjemnosti.

Doporučení specialisty

Aby výsledek byl co možná nejlepší, v mnoha ohledech udělaly plastické operace skutečný průlom. Dnes je možné provést jakýkoli chirurgický zákrok téměř bezbolestně. Ale navzdory tomu všemu mnoho lidí chce podstoupit jednotlivé estetické zákroky, i když je také mnoho těch, kteří plastické chirurgii nevěří.

A co musí po estetickém zákroku udělat sám klient? Je to především zdravá strava a fyzická aktivita, pokud je možná. Ovšem mezi další faktory patří také sledovat rovnováhu vody a soli v těle, pokud se vyskytují hormonální problémy, je vše nutné konzultovat s lékařem, jsou doporučovány kosmetické procedury, zábaly a podobně. To vše napomáhá udržovat dobrý výsledek.

Jaké služby nabízejí plastičtí chirurgové?

Především jsou to zákroky, které „vylepšují“ části lidského těla. Samozřejmě jde především o liposukci nebo zvětšení či zmenšení poprsí, ale mnohé kliniky nabízejí rovněž omlazení dekoltu, lifting vrásek, omlazení intimních partií, epilaci, odstranění křečových žil, ale také odstranění povislých očních víček, operaci nosu, uší a odstranění znamének a podobně. Možností je opravdu hodně a klienti si navíc mohou vybrat z mnoha nabídek klinik estetické medicíny a plastické chirurgie.

Při tvorbě článku autorka využila svých vědomostí, zkušeností a veřejně dostupných informačních zdrojů.