Vzhledem ke kočičí povaze je to možná těžko uvěřitelné, ale v souvislosti s tím, že k léčbě se používají různá zvířata – psi, koně, delfíni, a dokonce už i například ptáci, vlastně to až tak moc překvapivé není. Co všechno jsem pro vás zjistila o kočkách, které vás mohou ochránit před nemocemi i špatnými energiemi?

Běžné kočky jsou tajemní tvorové, kteří prý dokážou zklidnit lidské myšlenky, umí léčit nemoci, a také čistí špatné energie. Jestliže máte doma kočku, zdá se, že máte silnou ochranu.

Zvíře plné mystiky

Pohled do dávné minulosti začneme Egyptskou knihou mrtvých. V ní je kočka popisována jako přemožitelka zlého hada Apopa, ale zároveň byla považována za nositelku špatných znamení. Kočky byly v Egyptě kultovním zvířetem a kočičí hlavu nosily i sochy bohyně Bastet, která byla ochranitelkou mateřství, lásky a plodnosti.

Stejně tak i jiné dávné civilizace považovaly kočky za nadpřirozené bytosti. Například Keltové věřili v pozitivní sílu koček, přitom však pro ně zároveň byly symbolem bitvy a smrti. A tak se kočky staly obětními zvířaty.

Staří Řekové spojovali kočky s bohem Dionýsem a jeho bujarým řáděním a jeho příznivci se oblékali do kočičí podoby. V Thajsku se zase siamské kočky ocitly v roli strážkyň paláců a chrámů. Překvapivě i rané křesťanství považovalo kočku za symbol plodnosti.

Neobvyklá moc obyčejné kočky (vlastně spíše neobyčejné) tedy byla starověkými kulturami buď vyzývána nebo zatracována, a nejčastěji obojí zároveň.

Léčba kočkou

Většina lidí se domnívá, že kočky si žijí svým vlastním životem a domů se přijdou akorát tak napít mléka a trochu se pomazlit. Jen málokdo ví, že kočky mají silný léčivý efekt na lidské tělo i duši. Kočičí teplo a bioenergetické vlastnosti ulevují tělu nebo částem, které potřebují prohřát. Pomoci vám kočka může i s bolestmi.

Když vás například bolí břicho a máte nablízku kočku, je velmi pravděpodobné, že si kočka právě na vaše břicho lehne a vám se uleví. Pokud jste v akutním stresu a srdce vám buší jako o závod, nedivte se, jestliže se kočka bude snažit uvelebit právě na vašem hrudníku.

Kočka je zvíře, které je napojené na své blízké a dokáže vycítit, že vás něco trápí. Dokáže rozpoznat depresivní stavy, a pak se stává vaší utěšitelkou. Tehdy dokáže dát najevo city, něhu a empatii, přitulí se k vaší tváři, jako by vás chtěla hladit. Je to opravdu zvláštní zvíře plné protikladů.

Mazlení se s kočkami, hraní si s nimi, nácvik motorických dovedností, zahřátí klienta, to vše je podstata dnešní léčby, kdy kočky pomáhají, takzvané felinoterapie. Skvěle funguje hlavně u dětí a seniorů s fyzickými i psychickými potížemi.

Zlí duchové

Zkuste pohlédnout do kočičích očí a bude vám jasné, že tento tvor má extrémně vyvinutý šestý smysl. A zřejmě skrývá tajemství, která nelze odhalit. Už odnepaměti se o kočkách říká, že se dokážou pohybovat ve světě živých i mrtvých. Zkušenosti prokazují neuvěřitelné, že v sobě kočky mají tolik vnímavosti a energie, že dokážou rozehnat působení negativních vlivů kolem vás a upozorní vás na ně. Kočka si nikdy nelehne na místo, kde se nachází špatné energetické pole.

Svými smysly kočky zachytí zvuky a vibrace, které člověk nemá šanci vnímat. Bylo dokázáno, že kočky svým chováním zachránily mnoho lidských životů a spolehlivě varují před blížícím se zemětřesením. Experti na kočky mají ještě jedno eso v rukávu – kočky údajně lidem ve svém okolí prodlužují život… Možná i tím, že jejich pohodové a lenivé projevy přinášejí klid a harmonii.

Takové vlastnosti bychom připisovali spíš psím mazlíčkům, ale není to tak.

Je pravda, že oproti psům jsou kočky méně oceňované, a hlavně doceňované. Přitom jsou spojením nezlomné energie, sdílené blízkosti, živočišna a mystiky. A určitě dokážou o mnoho víc, než si vůbec dokážeme (a dovolíme) představit.

Autorka při tvorbě článku využila svých vědomostí, zkušeností a veřejně dostupných informačních zdrojů.