Zrcadlo nechybí v žádné domácnosti. Někde slouží jako dekorace, pomocník při optickém zvětšení prostoru nebo jej máme na to, abychom viděli svůj zevnějšek. Ovšem pokaždé byste měli přemýšlet, kam takového pomocníka umístíte. I když se vám tento krok může zdát jasný a jednoduchý, špatné umístění může ovlivnit kvalitu spánku, ale i vaši náladu. A to si jistě nepřeje nikdo z nás.

Optické zvětšení prostoru

Pokud máte například malou předsíň či obývací pokoj a rádi byste prostor zvětšili, může vám pomoci zrcadlo. Ideální tedy bude, pokud zrcadlo umístíte naproti světlé zdi, kde se nachází rostliny nebo obrazy. V takovém případě je vhodné podlahové zrcadlo. V druhém případě, kdy chcete zvětšit úzký prostor, pověste jej na jednu ze stěn. Někdy se také dávají dvě zrcadla proti sobě, což ale někomu nemusí být příjemné. Proto tento způsob volte například v úzkých chodbičkách, ne jinde.

Kam jej neumísťovat

Jedním z míst, kam byste zrcadlo neměli pověsit či postavit, je rozhodně prostor naproti dveřím. Dle starého učení feng šuej tímto způsobem z domácnosti mizí pozitivní energie. Obecně lze ale říci, že bychom chtěli, aby se v zrcadle zrcadlilo něco příjemného, hezkého, co nás potěší pouhým pohledem. A pohled na dveře či chodbu to jistě nebude.

Také dbejte na to, aby se v zrcadle neodrážela toaleta, koš na prádlo, skříň, nepotřebné věci a celkově nepořádek, ať jde o jakékoli místo.

V ložnici také dbejte na umístění

Nevhodné místo pro umístění zrcadla je i ložnice. Důvod je velmi jednoduchý – schopností zrcadla je, aby odráželo světlo, takže v místnosti, kde potřebujete nabrat energii, regenerovat tělo a vyspat se, to nejspíš nepůjde. Rozptylovat by vás mohly různé odrazy, ale i brzké svítání. Pokud si jej v ložnici nechcete odepřít, namiřte ho tak, abyste jej viděli, když vstoupíte do místnosti a zároveň, aby nebylo namířeno na postel.

Pozor si dávejte také na množství zrcadel. U běžných místností volte pouze jedno zrcadlo.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí problematiky.