Každý muž si jistě vysní svou ideální partnerku. Pro jednoho to může být brunetka s láskou ke sportu a fotbalu zvlášť, pro druhého je blondýna se vztahem k rychlým strojům dokonalost sama.

Ideální partnerka ani partner bohužel neexistují. A tak není zdaleka jednoduché říct, jaké vlastnosti a vizáž by měla taková dokonalá žena mít. Přesto se o tuto charakteristiku už pokoušelo mnoho vědců i laiků a některé údaje k dispozici máme.

Nuda nemá šanci

Již v několika anketách, jejichž hlavním tématem bylo právě pojetí dnešní ženy jako partnerky, se představitelé mužského pohlaví zmiňovali především o tom, že žena nesmí být nudná. Pokud si muž prakticky nemá s ženou co říct, nemá ani trochu společné zájmy, je takový vztah vlastně o ničem.

Žena navíc musí zaujmout, musí být jedinečná a pro muže okouzlující. Samozřejmě, každá žena je taková, každá žena je originální a dokonalá a umí zaujmout svým vlastním způsobem.

Přirozenost a make – up

Hodně mužů v anketách se zmínilo, že žena by měla být hezká i bez make–upu, že se chtějí ráno probouzet vedle stejné ženy, která mu chystá nejen snídani, ale i oběd a večeři. Přirozená krása ženy je jedinečná. Jemně snědá pleť opálená od žhavého letního slunce a rudé rty nejen od malin jsou jistě zárukou toho, že muž bude po ránu chtít nejen šálek kávy. Na druhou stranu jsou zde také muži, kteří vyžadují nejen přirozenost, ale zároveň chtějí, aby je žena reprezentovala, a tak je make–up považován za nedílnou součástí ženy. Jde ovšem o to, zda s ním žena umí zacházet a ví, jak se líčit během dne i pro zvláštní události.

Jedna věc je trend propagující přirozený vzhled a odsuzující líčení, ale hodně žen se prostě chce líbit, a tak mnohdy bez make-upu nevyjdou ani vynést smetí – co když tam náhodou potkají toho nového souseda z vedlejšího vchodu nebo jiného pohledného muže?

Co muži obdivují

Samozřejmě jsou určité věci, které muži na ženách milují a obdivují. Jednak jsou to určité tělesné partie ženy, které dokážou zaujmout na první pohled. Ty také hrají velkou roli, ale není to to nejdůležitější. Mnoho mužů hledá partnerku, která je inteligentní, má smysl pro humor a je to člověk, na kterého se mohou spolehnout. Nesmí chybět také určitá dávka emocí, a pokud je žena navíc krásná a úspěšná, nezávislá a umí si život užít, je pro muže co obdivovat a chválit.

Být sexy je příjemné nejen pro muže, ale také pro ženy samotné. Mnohým významně zvedá sebevědomí.

Žena nemusí mít postavu jako ze žurnálu, nemusí být anorektička, aby se zalíbila svému partnerovi, ale měla by o sebe alespoň trošku dbát. Dokonale voňavé tělo má každá žena, která miluje sprchu a dbá na hygienu. Pak nepotřebuje dokonce ani drahý parfém.

Při tvorbě článku autorka využila svých vědomostí, zkušeností a veřejně dostupných informačních zdrojů.