Žádný rozchod není medový, jeden je lehčí než ten druhý, ale jednoznačně nejde o období, které nám, ženám, svědčí. Ještě ke všemu, pokud odcházíme od partnera ve zlém. V takovém případě jsou hádky a ponižování na denním pořádku a nejhorší je, že po odloučení zjistíme, jak moc nízké je naše sebevědomí.

Vlastně ani nezáleží na tom, zda jste rozchod zavinila vy nebo bývalý partner, teď bude nejdůležitější, abyste ztracené sebevědomí získala zpět. Nenecháme vás v tom samotnou a pokusíme se poskytnout vám alespoň pár záchytných bodů.

Jak získat ztracené sebevědomí

Někdy se stává, že se k sobě bývalí partneři vrátí, protože je mezi nimi silné pouto, jako například děti, bydlení či jiné záležitosti. Stává se tedy, že je krize překonána.

Na druhou stranu, v tom horším případě, se může vztah podepsat na vašem sebevědomí, které je poté minimální. Mohou za to urážky, zveličování, překrucování, posměšky a jiné nevhodné chování. Důvodů je jistě velké množství. Mnohdy se stává, že za vaše nízké sebevědomí vlastně ani nemůže partner, ale pocit méněcennosti, který si nesete již z dětství nebo puberty a vztahová krize jen otevře to, co bylo dosud skryté. V takovém případě může pomoci odborná literatura. Dobře zvolená kniha určená k seberozvoji vám určitě pomůže otevřít oči.

Udělejte si čas a zajděte si do knihkupectví nebo si sedněte k internetu a prohlédněte si, jaká je nabídka. Nevybírejte takové knihy a texty, které jsou přehnaně pozitivní, a již na úvodní straně vám vsugerovávají pozitivní myšlení. To jistě samo o sobě není špatné, ale vy se potřebujete vyrovnávat se ztrátou, nikoli vytvářet umělou pozitivní náladu. To, co čtete nebo posloucháte musí být zvoleno s ohledem na dnešní dobu a vaši současnou realitu.

Konec bubliny, ve které jste schovaná

Přesněji řečeno, měla byste vystoupit ze své zóny strachu a pouhého plánování bez dohledu na cíl. Nyní je nejvyšší čas splnit si své sny a podnikat to, o čem už dlouho sníte, dělat věci, ve kterých víte, že vyniknete Nebo zkuste to, co si přejete vyzkoušet již delší dobu. Ať už je to let balonem, nějaký kurz, výlet pouze s kamarádkami nebo odcestování za hranice, proveďte to. Další nové zkušenosti vám otevřou nové možnosti a vy zjistíte, že máte sílu a že stále žijete, že váš život ještě rozhodně neskončil a že jste vlastně na sebe pyšná a dokážete to, za čím si jdete. Samozřejmě, nepůjde všechno hned, ale každá, byť jen malá změna, vás nabije energií.

Pouze ty dobré vlastnosti

Pokud jste se s partnerem rozešla ve zlém, s největší pravděpodobností jste si vyměnili i několik nehezkých informací. Proto bude dobré, abyste neustálým ozvěnám slov, které vás od rozchodu sužují, nepodléhala a neposlouchala je. A hlavně jim nevěřila. Nemyslete na to, co o vás řekl. Vše bylo řečeno v afektu a jistě jste si servítky nebrala ani vy. Skvělý tip je, když si prostě vezmete kus papíru, tužku a sepíšete si všechny své dobré vlastnosti. Klidně se pochvalte – jste milá, komunikativní, zručná, a tak dále. Seznam si každý den čtěte a stále doplňujte nové vlastnosti, které se objevují každý den. Zaručeně pomáhá také začít si psát deník.

Přidejte i změnu image

Zároveň všechny naše nápady zkuste zkombinovat se změnou image. Nechte si udělat nový sestřih, změňte barvu vlasů, zajděte si na prodloužení řas či na cokoliv, co vás napadne. Správná kadeřnice vám dokáže poradit, jaký účes bude lichotit vaší tváři a v čem budete vypadat atraktivně. Možná už jste dlouho snila o tom, že se necháte obarvit nebo z dlouhých vlasů přejdete na klučičí sestřih. Právě teď je nejlepší čas takový krok udělat.

Po kadeřnici zamiřte do obchodního centra a kupte si něco krásného na sebe. Kupte to, co byste si běžně nekoupila a nelitujte utracených peněz. Oblečení, ve kterém se budete cítit krásná a které dokáže zvýraznit vaše ženské přednosti. Jestliže máte pěkná prsa, zvýrazněte je. Jestliže disponujete pasem jako panenka Barbie, kupte si těsné tričko a pouzdrovou sukni. Možností je nepřeberně, jen se musíte zbavit strachu. Oblečte se jako žena s vysokým sebevědomím, a ačkoli se pravděpodobně zpočátku budete cítit nesvá, náhle pocítíte, jak s obdivnými pohledy kolemjdoucích postupně rozkvétáte.

Podobných věcí najdete jistě mnohem víc, jen se nesmíte bát udělat první krok, ten je sice nejnáročnější, ale také nejdůležitější, a následně půjde vše samo. Pomalu, ale jistě.

Autorka se problematikou dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých vlastních zkušeností.