Celý svět se dělí na dva nesmiřitelné tábory – ty, kteří milují psy a ty, kteří je naopak v lásce nemají. Kočky sem nezatahujme, tentokrát bude řeč pouze o psech a všech benefitech, které jejich vlastnění přináší. A k údivu jejich odpůrců je jich více než dost. Proč si tedy domů pořídit pejska?

Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu

I kdyby vás ostatní argumenty nepřesvědčily, pořiďte si pejska z tohoto jediného důvodu a svého rozhodnutí nebudete nikdy litovat. Výhody každodenních procházek venku jsou nesporné a nevyvratitelné a v rámci zdravého životního stylu nezbytné. Pokud jste se k tomu dosud nedonutili, pořiďte si psa a spojte příjemné s užitečným – venčíte totiž nejen jeho, ale i sebe.

Pozitivní vliv na naše zdraví

Nejen, že díky pravidelnému venčení snižujete nadváhu, posilujete srdce, předcházíte vzniku depresí, snižujete krevní tlak a cholesterol a budujete imunitu, ale zároveň u vás klesá riziko vzniku ekzému a dalších alergií, včetně těch na zvířata. Bylo také prokázáno, že u majitelů pejsků výrazně lépe funguje střevní mikrobiom, tedy, že se střevo osídluje bakteriemi, které naše tělo potřebuje pro silný imunitní systém.

Odbourání stresu

Pejsek podporuje dobrou náladu, snižuje stres, a tím i riziko rozvinutí depresivních stavů. Při kontaktu se psem se do těla vyplavuje oxytocin, neboli hormon štěstí, což vám zajistí pravidelné dodávky pozitivní energie.

Cannisterapie (skoro) zdarma

Psí terapeuti si dokážou hravě poradit nejen se stresem a depresí, ale bývají využíváni také při rozvoji jemné a hrubé motoriky u dětí i handicapovaných, rozvoji rozumových schopností a vzdělávání, a dokážou dokonce zlepšovat paměť. To vše pouze za stravu, ubytování a občasnou lékařskou péči.

Věrný přítel vždy po ruce

Pejsek je milý a věrný za všech okolností, což ocení nejen děti, ale i dospělí. Kdykoliv přijdete domu, čeká na vás kamarád, který si vás vyslechne, pochopí vás a především vás nesoudí.

Příprava na rodičovství

Pokud se dokážete postarat o květinu, dokážete se postarat i o psa. A pak už je to jen krůček k dalšímu levelu!

Pozitivní vliv na sociální kontakty

Pokud se řadíte spíše mezi introverty a míváte problémy navazovat sociální kontakty, vztahy a nová přátelství, s pejskem budete mít jedinečnou příležitost něco ve svém životě změnit. Vlastnění psa má totiž nezanedbatelný vliv na vztahy mezi lidmi, dokonce díky němu mnohem snadněji navážete nové známosti – dalším sympatickým pejskařům se většinou vyhnout nedá. Ne vždy je to ovšem výhoda…

Hlídání majetku

Psi nám odjakživa sloužili jako domácí hlídači, takže spolu s dalšími výhodami s pejskem jako bonus získáváte i celkem levný alarm. V některých domácnostech bývají domácí mazlíčci využíváni také jako vysavač nebo přímotop, fantazii se meze nekladou.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.