Jakékoliv duchovní či duševní strasti můžete vyřešit jedině tehdy, když sami sebe skutečně dobře poznáte. Vždy musíte začít od sebe, což je to nejtěžší na celém ozdravném procesu. Ostatně, když uděláte revizi vlastní duše, můžete se též posunout velký kus dopředu, co se týká osobního rozvoje. Nestůjte na místě a jděte vpřed za svými sny! V sebepoznání vám pomůže třeba i duchovní zvíře podle znamení zvěrokruhu.

Znamení Beran

Beranovým duchovním zvířetem je sokol či jestřáb. To mu předurčuje vůdcovské schopnosti, spontánnost a flexibilitu. Občas ale může zápasit s impulzivitou. V tomto ohledu je zapotřebí, více pracovat s emocemi. Díky vysokému sebevědomí, adaptabilitě, cílevědomosti a zapálenosti dosahuje toto znamení snadno svých cílů.

Znamení Býk

Býkova duchovním zvířetem je medvěd, který koresponduje s jeho neutuchající vnitřní silou a odvahou. Ta může samo sebou pomoci tomuto zrozenci překonat jakoukoliv překážku. Slabší stránkou Býka je pak určitá pohodlnost, která je medvědovi též vlastní. Toto znamení má tedy čas od času tendence ukrývat se ve svém „brlohu“/domově. Dobrá je pravidelná socializace a vyvarování se rezignaci.

Znamení Blíženci

Duchovním zvířetem Blíženců je černý panter. Ten představuje hbitost, rychlost a dominanci. V těchto zrozencích se přirozeně snoubí společenskost, komunikativnost, ale zároveň i mlčenlivost a ostych. Blíženci jsou velmi rozmanité osobnosti, kterých si vždy všimnete, ať budete kdekoliv. Nikoho nenechají chladným, ať se jedná o pozitivní či negativní pocity. Samotné znamení by pak mělo zapracovat na vytvoření vnitřní harmonie.

Znamení Rak

Rakova duchovním zvířetem je los. Tento majestátní tvor předurčuje loajálnost, spolehlivost, ale také určitou opatrnost. Rak tedy nemusí být na první dobrou sdílný, nejprve si vás řádně prověří. Slabší stránkou tohoto znamení je náladovost, tudíž nelze nikdy předpovídat, jak se k druhým bude chovat. Jeho rozpoložení je velmi nestabilní, proto by se měl tento zrozenec zaměřit na pravidelnou relaxaci a podporování optimistického myšlení.

Znamení Lev

Duchovním zvířetem Lva je páv. A v jeho chování se toto projevuje více než zjevně. Paví peří je totiž obdivuhodné a neujde žádnému zraku. Proto i tento zrozenec si libuje v pochvalách a obdivných pohledech. Důležité je ovšem zapracovat na budování určité skromnosti. Pohonem Lva je pak silné sebevědomí a umění využít své přednosti. Moc dobře si je vědom svých kvalit a nedá je jen tak zadarmo.

Znamení Panna

Duchovním zvířetem Panny je liška. Ta představuje ostražitost a opatrnost. Dává do vínku těmto zrozencům silnou intuici a vnímavost vůči okolí. Nic jejich zraku neujde. Proto není radno Panně lhát, vždy to pozná. Životní cesta tohoto znamení je více méně hladká. Ví totiž, co chce a jde si za tím. Netřeba jít ale, jak se říká: „přes mrtvoly“. To musí Panna pochopit a přijmout i fakt, že odpočinek je zapotřebí.

Znamení Váhy

Duchovním zvířetem Vah je panda, což je roztomilé stvoření, jež si žije ve svém vlastním světě. A tak to má i toto znamení. Váhy jsou velice charismatické osobnosti, která vás vždy upoutají. Ovšem nejraději tráví čas ve známém a domácím prostředí, kde jsou obklopeni svými nejbližšími. Těm dají bezmeznou lásku. To, co dělají ostatní, je příliš nezajímá. Zapracovat na empatii i vůči cizím lidem, se však vyplatí.

Znamení Štír

Štírova duchovním zvířetem je had. A vlastně to koresponduje s jeho charakterovými vlastnostmi. Štír je bystrý, klidný, mírný, ovšem umí i nepříjemně překvapit, když jej bolestivě zasáhnete. Toto znamení neváhá bojovat jakýmikoliv prostředky, pokud je mu ublíženo anebo jeho nejbližším. Myslet by měl tento zrozenec na jednu zásadní věc: ne vždy je vhodné chování „oko za oko, zub za zub“. Chce to důkladné promyšlení situace.

Znamení Střelec

Střelcova duchovním zvířetem je červená panda. Má tedy poměrně bezstarostnou povahu, která může hraničit s flegmatismem. Podstatné je, rozeznávat to, co je nutné udělat a co nikoliv. To se musí Střelec naučit. Rozevlátost může být roztomilá, ovšem dost komplikuje život. Jinak se dá říct, že tito lidé bývají klidní, srdeční, empatičtí a intuitivní. To jim pomáhá přežít i v obtížných situacích.

Znamení Kozoroh

Duchovním zvířetem Kozoroha je vlk, jež je bystrým, rozvážným a inteligentním tvorem. Takový je tedy i Kozoroh. Dominuje u něj především analytické uvažování. Než se k něčemu rozhodne, velmi důkladně situaci promyslí. To mu může pomoct v mnoha složitých obdobích života. Má to ale i své stinné stránky. Někdy kvůli dlouhému rozhodování promarní ohromnou šanci, týkající se osobnostního anebo profesního růstu.

Znamení Vodnář

Vodnářova duchovním zvířetem je antilopa, která je prchlivá, vybíravá a svéhlavá. I Vodnář by se tak mohl definovat. U tohoto znamení jen těžko poznáte, co si právě myslí. Je tedy dost nepředvídatelné a dá se říct i s dobrodružnou povahou. Určité ustálení a vytvoření stability však tomuto zrozenci jen prospěje. Dává totiž pocit bezpečí a vnitřního klidu. Toho není nikdy dost.

Znamení Ryby

Duchovním zvířetem ryb je delfín. Když si vybavíte tohoto tvora, jistě to vykouzlí úsměv na tváři. A takové jsou i Ryby. Bývají veselé, štědré, citlivé a laskavé. Velmi rády předávají pocit štěstí svému okolí. Neměly by však zapomínat samy na sebe. Také není dobré přebírat na sebe emoce od ostatních lidí. Může to duševně velmi vyčerpat. Toto znamení se tedy musí naučit vytvoření jistých hranic.

Problematikou se dlouhodobě zabývám a při tvorbě článku jsem využila již získaných vědomostí a veřejně dostupných informačních zdrojů.