Kůže novorozenců je až pětkrát tenčí než pokožka dospělých, což ji činí citlivou vůči všemu, s čím přijde do kontaktu. A když se jí něco nelíbí, může reagovat začervenáním, ekzémem nebo dehydratací. Příroda naštěstí ví, jak jí ulevit. S celou řadou neduhů si dokáže poradit jediná bylinka – měsíček lékařský.

Měsíček lékařský, rostlina s nádhernými zlatavými květy, je díky svým hojivým a antibiotickým vlastnostem vyhledávanou bylinkou napříč generacemi. Už naše prababičky ho přidávaly do hojivých mastí a tinktur, kterými nám potíraly hojící se rozbitá kolena. Jeho jemnou sílu můžeme využít i dnes. Maminkami nejdoporučovanější dětská značka Weleda vytvořila celou měsíčkovou řadu určenou právě po pokožku novorozenců a malých dětí. Jedna z jejích ikon slaví 60. let od svého vzniku!

Měsíčkové produkty, Weleda.cz
Měsíčkové produkty, Weleda.cz

V jednoduchosti je krása

V dobré víře plníme nákupní košíky celým arzenálem kosmetických výrobků, které slibují, že budou naše děťátko hýčkat od hlavy až k patě. Pokožce malého miminka ale příliš látek, zejména chemického původu, nesvědčí. Vyměňte krém za neparfemovaný olejíček, kterým jeho pokožku zklidníte, hydratujete a dodáte jí potřebné živiny. Měsíčkový kojenecký olej od Weledy  je vhodný jak k běžné péči, tak i pro šetrné čištění v oblasti plenek či pro jemnou masáž kojenců. A přesně to jsou důvody, proč se jeho receptura skládající se pouze ze dvou ingrediencí, a to ze sezamového oleje a extraktu z měsíčku lékařského nikdy nezměnila.

Měsíčkové produkty, Weleda.cz
Měsíčkové produkty, Weleda.cz

Čistá koupel

Řada maminek s myšlenkou udržet své miminko čisté a voňavé koupe novorozence až příliš často.   Přitom zpočátku jedna koupel za týden bohatě stačí, zbylé dny jeho pokožku jen otřete navlhčenou plenou. Do vody můžete přidat výživný neparfemovaný olejíček – například směs sezamového a mandlového oleje v Měsíčkové kojenecké koupeli, která dětskou kůži krásně zvláční. U starších dětí se nemusíte vyhýbat ani mýdlům, jen volte takové, které nebude jejich pokožku zbytečně vysušovat. Vyzkoušejte třeba Měsíčkové rostlinné mýdlo, které je díky extraktům z heřmánku a měsíčku a rostlinným olejům natolik jemné, že ho skvěle snese i citlivá dětská kůže.

Měsíčkové produkty, Weleda.cz
Měsíčkové produkty, Weleda.cz

První pomoc při opruzeninách

Opruzeniny v oblasti plenek nejsou u miminek nic zvláštního. Protože je jejich pokožka podrážděná, vyhýbejte se parfémovaným krémům a konzervačním látkám. Spolehlivou úlevu jí poskytne Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny a to díky svým hojivým a antibakteriálním účinkům, lanolinu a oxidu zinečnatému.

V měsíčkové řadě Weleda najdete i další pečující produkty včetně zubní pasty, ochranného krému nebo třeba šamponu, který při smývání nebude vaši ratolest pálit v očích.