Slovo mandala pochází ze sanskrtu a v překladu znamená svatý kruh, střed. V tomto bodě vše začíná a směrem od středu se také odvíjí. Proto je mandala nádherným podobenstvím života jako takového, i podobenstvím duše. Mandala představuje centrální bod, vnitřní sjednocení i pocit bezpečí. Člověk si uvědomí, kam a k čemu se vrátit.

A teď si představte, že oním bodem, kde se setkáváte sami se sebou a máte na sebe čas, místem plným bezpečí, je v mandale ukrytá čokoláda. Vaše chvíle s čokoládou, která se svým složením shoduje s poselstvím základních mandal, vás může v životě nečekaně posunout. Stačí jen do chvilek prožitku skvělé chuti vložit svůj záměr tak, jak ho vkládáte do kreslení nebo vybarvování mandal.

Chvíle, kdy duše promlouvá

Podvědomě se spojujete se svým středem, se svou duší, ale hlavně se svou intuicí, svým vnitřním rádcem, který vás povede za vaším záměrem. Nikde není dáno, jak má tato meditativní chvilka vypadat. Můžete si pustit relaxační hudbu, naplnit své smysly vůní z aromalampičky nebo je naladit čokoládovým potěšením.

Mandala lásky

Mandala lásky otevírá vaše srdce bezpodmínečné lásce. Léčivé symboly jsou přesně obsaženy v čokoládě, která naplňuje poselství této mandaly. Červená barva probouzí energii a vášeň, ale také doléčí zranění z minulých vztahů a zharmonizuje negativní energie. V mléčné čokoládě ji reprezentují maliny a lístky růží. Symbol slunce, který je zdrojem tepla a světla, ozařuje vám cestu a dodává odvahu, ten je zastoupen kousky jedlého zlata. Pistácie a vanilka dotvářejí celkovou chuť i barevnost této mandaly.

Mandala štěstí

Z této mandaly na vás čiší přímý proud sebelásky a hodnoty sebe sama. Záměr tentokrát vysílá mandala na vás a nutí vás spatřovat štěstí v každém okamžiku a dokázat se radovat ze života. Není pravda, že si štěstí musíte zasloužit a že přijde až uděláte to a to, a pak ještě něco dalšího. Bílá čokoláda s posypem z levandule, kakaových bobů, pistácií a jahod je jedním z důkazů, že si úsměv na rtech dokážete vykouzlit kdykoliv.

Mandala zdraví

Ptáte se, jak může působit mandala na vaše fyzické zdraví? Jednoduše. Obraz (ale i například chuť) podvědomě působí na harmonii vašeho těla i mysli. Dává vše do rovnováhy, čímž způsobuje, že tělo může být zdravé a odolné. Když jsme ve vnitřním klidu, vnímáme, jak máme moc nad celým životem, tudíž se nemůžeme ocitnout dlouhodobě „bez moci“ a „nemocní“. Vždyť nemoc je jen řeč těla, kterou při běžných příznacích či symptomech neslyšíme, nevidíme, přehlížíme nebo jí nepřikládáme význam.

Vysokoprocentní kvalitní čokoláda je známým spouštěčem takzvaných hormonů štěstí a aktivity v mozku, a jak všichni víme, stav naší psychiky zásadně ovlivňuje fyzické zdraví. Kustovnice je označována za jednu ze superpotravin, protože obsahuje obrovské množství látek, které naprosto jedinečně působí na naše zdraví a vitalitu. Proto je tu vysokoprocentní hořká čokoláda s posypem z ořechů, kustovnice čínské a blahodárně působící moringy.

Mandala moudrosti

Tato mandala je symbolem harmonie, životní rovnováhy, propojení s vesmírem a vyšším já. Podporuje dobré vztahy, radost, moudrost a životní rovnováhu. To je v této čokoládě vyjádřeno přiměřeně nízkým a rovnovážným podílem cukru.

Obraz a chuť mandaly moudrosti jsou vhodné zejména pro lidi, kteří mají zájem na sobě pracovat, poznávat se a rozvíjet. Proto je čokoláda ozdobená motivujícím a různorodým posypem z černého rybízu, malin, melounu a listů moringy. Mandala funguje také jako energetický zářič, který vnese do vašeho prostoru harmonii, pozitivní vibrace a energii, kterou vnáší rovněž jedlé stříbro.

Mandala hojnosti

Jde o vyjádření toho, že bychom vždy měli s láskou a vděčností přijímat vše, co život nabízí. Berme proto plnými hrstmi, pokud nám právě tato čokoláda nabízí luxusní jedlé zlato. Mandala symbolizuje život v hojnosti a uspokojení potřeb. Přináší hojnost do všech oblastí života a učí vás s těmito dary správně zacházet.

Mandala hojnosti pomáhá otevírat se nadbytku a rozptyluje obavy o vlastní hodnotu. Díky obsahu ořechů a kvalitních kakaových bobů probouzí umění udělat si radost a příznivě působí proti strachu z budoucnosti, kterou reprezentují pozitivní červené maliny.

Čokolády působí stejně jako obrázky těchto hlavních 5 mandal a přinášejí stejný duchovní přesah. Myšlenku čokoládových mandal vytvořila Silvie Steinerová z čokoládovny Steneir&Kovařík ve spolupráci s Miss World Tatianou G. Brzobohatou jako speciální edici  „Chocolate therapy by Tatiana“ v připomínce toho, co je v životě důležité, jak najít a užívat si harmonii a štěstí a moudře se stavět k věcem, které teprve přijdou

Autor se tématem dlouhodobě zabývá a čerpá ze svých zkušeností.