Chcete-li své tělo, ale i mysl udržet v kondici a cítit se lépe, či snad dokonce jako za mlada, je klíčové dodržovat několik zásad. Jestliže se už dostatečně hýbete, chodíte do fitcentra, na workout, nebo absolvujete power jógu apod., potom jste určitě na dobré cestě. Do pohody však ještě musíte hodit svou mysl a především střeva!

Plná pozornost – na cvičení i na střeva

Zachování fyzičky vyžaduje plné soustředění pozornosti, a to jak na stravu, tak na cvičení. Výživným jídlem sice fyzickou aktivitu nenahradíte, ale strava hraje v rozvoji silného a zdravého těla významnou roli. Zkombinujte proto cvičení s vyváženou stravou, a můžete si být jistí, že budete ve skvělé kondici. Skutečné štěstí totiž spočívá v tom, že se cítíte spokojení, a že je vše tak, jak má být.

Jak správně nastavit střeva

Abychom byli akční, pohybliví a cítili se dobře, potřebujeme být v pořádku i zevnitř. Lékaři tvrdí, že střeva jsou druhý mozek. Bude-li vám dobře v bříšku, budete najedení, a mít dostatek odpočinku, dokážete fungovat s nadšením, chutí a elánem. „Dnešní doba přináší hodně stresu, pracovního vytížení a dalších starosti. To vše se nám potom odráží v trávení – střevní neuróza má hodně projevů. I když tomu nepřikládáme důraz, může nám to způsobit zdravotní potíže (bolesti břicha, průjmy, řídkou stolici, pálení žáhy, plnost žaludku, ale i vyrážky, ekzémy, plísně, migrény či svědění kůže) a následně i únavu, stavy úzkosti či deprese,“ vysvětluje Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah. Jak se tedy rozhýbat, fungovat, pracovat, užívat si, radovat se z každého dne?

Kvalitní probiotika

Pokud se začnete o své útroby starat stejně jako o vzhled a fyzičku, budete v harmonii. K tomu může pomoci i kvalitní patentované probiotikum. Co to vlastně probiotikum je? Jde o živý mikroorganizmus, který když přijímáme v odpovídajícím množství, vyvíjí blahodárný účinek v našem organizmu. Nejenže přežije v trávicím traktu, ale je odolný proti žaludeční kyselině a nemá schopnost přenášet rezistence na antibiotika.

Aloe vera
Aloe vera, Depositphotos.com

Náš tip: probiotika a aloe vera

Na českém trhu patří k vyhledávaným probiotikům Forever Active Pro-B. S vlastní kombinací šesti různých kmenů poskytuje 8 miliard jednotek tvořící kolonie (CFU) na dávku a využívá exkluzivní technologii Cryo Protection, která chrání tato křehká probiotika při výrobě a po celou dobu trvanlivosti. Ve spojení s nápojem z aloe vera se výsledek ještě násobí. „Tyto džusy jsou ve své podstatě smoothie z kaktusu plné živin, vitamínů, aminokyselin v obrovském a kvalitním množství. Síla regenerace, výživy, rozpouštění usazenin a dodání energie je předurčena samotnou rostlinkou,“ říká Dana Hodanová. Posílit imunitu lze aktivně i u dětí.

Pečujte o svůj druhý mozek

Byť se snažíme jíst zdravě, potraviny v dnešním století zdaleka nesplňují správnou kvalitu. Všude kolem je plno chemie, léků a plastů ve vodě či smogu. Někdy přitom stačí maličkost a výsledek stojí za zamyšlení. Zdraví našich střev je nesporně jednou z nejdůležitějších součástí lidského zdraví. Je tedy na místě o ně maximálně pečovat, nejen v období zvýšených nároků organismu, ale pravidelně a preventivně zařazením probiotických i prebiotických potravin, či doplňků stravy. A jak jste na tom vy, staráte se o svá střeva?