Je ráno a zvoní budík. Vypneme ten šílený zvuk a v hlavě nám okamžitě začnou běhat myšlenky typu: ach jo, opět pracovní den, víkend v nedohlednu, potíže v partnerském životě a tak dále. Je to váš případ? Probouzíte se každé ráno bez nálady a pocitu štěstí? Nenaplňuje vás zdaleka nic, i když se o to moc snažíte?

Pokládáte si myšlenku, kdy už konečně v tomto chaotickém životě budete šťastní? Kdo vás udělá šťastným člověkem? Věřte, že nikdo! Jen vy sami musíte tuto nepříjemnou situaci zvládnout. A věřte, pokud budete chtít, vy to zvládnete! Najděte sami sebe, nejste žádný zranitelný slaboch.

Naslouchejte svému srdci, ale i tělu

Kdo skutečně jste? Snažíte se být někým jiným, protože si myslíte, že tak vás rodina či blízcí potřebují vidět? Ve skutečnosti možná trpíte, protože se jen snažíte být tím, kým nejste. Někdy se také stává, že jste obklopení toxickými lidmi, kteří si ani nezaslouží vaši přízeň, ale vy se tak moc soustředíte, aby vás milovali a mysleli si, že jste jednoduše skvělí. Nedělejte to! Pokud vás nemají rádi takové, jací jste, vyhněte se jim. Rozhodně vám za kontakt nestojí.

Popřemýšlejte také o tom, jak se stravujete a kolik obyčejné vody denně vypijete. Fast foody, přesmažené jídlo – brambůrky a jiné, psychiku opravdu nepodpoří. Zahrňte do stravy více zelených potravin s obsahem chlorofylu, ty totiž působí regeneračně na nervový systém. Také se snažte pít hodně obyčejné vody. Věřte, že vaše psychika a radost ze života tak bude mít opravdu pevný základ.

Měli byste dělat to, co vás naplňuje

Rádi byste změnili zaměstnání, protože to stávající vás nenaplňuje? Nebo byste nejraději dělali to, co vás baví, a to bez ohledu na to, co se od vás očekává? Jde to, věřte, že můžete dělat věci, aktivity, které vás baví. Najděte tu správnou cestu a běžte po ní. Říká se, a jistě je to pravda, že pokud člověk plánuje a má se na co těšit, je jednoduše šťastnější, plný elánu a radosti. Vždy mějte oči otevřené a uchyťte se první příležitosti, která se vám naskytne. Hlavně se nesmíte bát.

Skutečná cesta ke štěstí vede jedině přes sebelásku

Radost a pocit stálého štěstí vede přes sebepřijetí. Jestliže o sobě pochybujete, nemáte se rádi takoví, jací jste, jen těžko můžete mít radost ze života. Sebeláska je přesně to, co se musíte naučit přijmout. Buďte vděční za to, jaké máte tělo, jak vypadáte. Poslouchejte své vnitřní já a dejte mu to, po čem touží. Věřte, že pokud milujete sami sebe, budou vás milovat i ostatní.

Žádná minulost, pouze přítomnost

Nežijete v minulosti, žijete nyní. To, co je nyní, berte vážně. Pokud jste v minulosti zažili nějaké trauma, někdo vás ponížil, urazil a podobně, snažte se na to zapomenout. Myšlenky na minulost vás drží v poutech a nedovolí vám, abyste byli šťastní. Chce to cvik, ale jistě to zvládnete. Odpusťte všem, odpusťte také sobě. Trénujte a zvyšujte si sebevědomí. Jezte zdravě, choďte do přírody, budete se cítit lépe a plní elánu.

Pomáhej a rozdávej

Tím není myšleno, abyste rozdali vše, co máte. Rozdávejte lásku, ale také pomoc. Pomáhejte lidem, zvířatům. Zajděte do útulku s několika konzervami pro zvířátka. Existuje mnoho výzkumů, které poukazují na to, že pomoc druhým podporuje nalezení té správné cesty k osobnímu růstu a trvalému štěstí. Také nezapomínejte být aktivní. Pohyb podporuje tvorbu serotoninu, díky němuž se cítíte šťastnější a v lepší kondici. Tréninkem si dokážete osvojit radost a štěstí, jen to nepůjde ze dne na den.

Autorka při tvorbě článku využila svých vlastních znalostí a zkušeností.