Automatická kresba nám dokáže říct, co se skrývá v našem podvědomí, nasměruje nás v životě na správnou cestu nebo nám jen pomůže uvolnit nahromaděnou energii. Její využití může být různé.

Jak funguje automatická kresba

Automatická kresba je způsob výtvarného projevu, který pramení z našeho nevědomí. Způsoby, jak přistupovat k automatické kresbě, jsou v zásadě dva. První možností je uvést se do meditace, do hladiny alfa, vypnout myšlení a uvolnit se, ať ruka kreslí sama. Pokud jste zvyklí meditovat, půjde vám to samo. Pro pocitově laděné tvoření si můžete vzít plátno a barvy. Pomoci si můžete také čajem pro uvolnění nebo vhodnou vůní do aromalampičky. Vyberte si pro tvoření čas, kdy jste sami a kdy vás nebude nikdo rušit.

Druhou možností, pokud se vám nedaří uvolnit se do meditace, je zaměstnat pozornost něčím jiným. Pusťte si hudbu a ponořte se do ní. Vnímejte tóny a pocity, jaké ve vás hudba zanechává. Vhodné jsou meditační nahrávky nebo třeba solfeggio frekvence.

V běžném životě používáme levou, rozumově laděnou mozkovou hemisféru. Při automatické kresbě se naopak zapojí pravá mozková hemisféra.

Komunikace s vlastním podvědomím

Skrze automatickou kresbu můžete komunikovat s vaším podvědomím. Je to obdobná pomůcka jako runy, tarotové karty nebo meditace. Každému vyhovuje jiná forma, ale ať už se jedná o výklad karet nebo meditaci, ten, skrze koho přichází informace, jsme vždy my sami. Jsme jednotou se vším, co nás obklopuje.

Automatická kresba je pro mnohé čitelnější než jiné metody, a navíc může vzniknout energetický obraz, který bude plnit prostor pozitivní energií. Pokud se naopak rozhodnete zbavit negativní energie, kresbu si nevystavujte. Můžete ji rituálně spálit. Ve výsledném díle se můžou objevit nejrůznější obrazce a symboly, které vám mnohé napoví a posunou vás v životě kupředu. Stejně tak barvy nebo tvary, ke kterým máte osobní vztah a něco ve vás evokují.

Význam mají i samotné barvy, které jsou spojované s jednotlivými energetickými centry v lidském těle.

Červená: Červená barva představuje vášeň i agresi. Je to barva vztahů a sexuality.

Oranžová: Oranžová barva symbolizuje hojnost, materiální zajištění. Je to barva energetického centra v břiše.

Žlutá / zlatá: Žlutá barva symbolizuje vůli a odhodlání, hojnost. Je to barva solaru plexu.

Zelená: Zelená je barva klidu, přírody, spojení se zemí. Barva energetického srdečního centra.

Modrá: Modrá barva nás vede k sobě, ke sdílení, komunikaci. Je to barva spojená s krkem.

Fialová: Fialová barva je spojená s vyšším bytím, s dalšími sférami, s vesmírem. Je to barva vyšších energetických center.

Meditace, stejně jako automatická kresba, jsou vždy individuální a jednotlivé barvy a symboly pro vás mohou mít osobní význam, vymykající se většinovému výkladu. Vše si vždy vyložte tak, jak to sami cítíte.

Při tvorbě článku autorka využila svých vědomostí, zkušeností a veřejně dostupných informačních zdrojů.